Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014-го до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні на сході України. Так, 19-20 січня 2015-го бойовики підірвали колони, що тримали перекриття аеропорту, унаслідок чого українські військові загинули. “Кіборги” героїчно захищали стратегічний об’єкт 242 дні. У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.
Блог шкільного бібліотекаря ЗЗШ № 95
Якщо вчитель і батьки - це крила дитини, що здіймають її до успіху, то шкільний бібліотекар - це ноги, на які дитина спирається щоб відштовхнутися при взльоті
Рекомендована публікація
Віртуальна літературна мандрівка «У книжок немає канікул»
Привіт! Я вже чекаю на тебе! Сьогодні в нас пригода — ми мандруватимемо українськими книжками.
20 січня відзначають День пам’яті захисників Донецького летовища
Ворог обстрілював летовище з артилерії, “Градів”, мінометів і танків, працювали снайпери. У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 кіборгів, тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони. 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з терміналу, втім чимало поранених і контужених українських бійців потрапили в полон. Захищаючи Донецький аеропорт, за офіційними даними загинуло понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких - посмертно. Бої за Донецький аеропорт стали символом бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько “кіборги”. Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.
Світла пам’ять Героям! Герої не вмирають!
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар